SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi tüm büyük arama motorları, arama sonuçlarında içeriklerin, görsellerin ya da videoları üst sıralara çıkarmak için web sitelerinin içinde ve dışında yapılan arama motoru optimizasyon çalışmalarıdır.

SEO (Search Engine Optimization); belirli kurallar dahilinde, web sitenizi optimize etmeye yönelik işlemlere verilen isimdir.

DAHA FAZLA TEKLİF AL

SEO NASIL YAPILIR?

Hedef Kitle

Hedef Kitle

Web sitenizin başarılı olması ve kişilerin ihtiyaçlarına karşılık vererek olumlu geri dönüşler sağlaması oldukça önemli. Bu sayede marka bilinirliğinizi artırarak karlılık oranınızı yükseltebilirsiniz. Ancak bunu başarabilmek hangi kitleye hitap edeceğinizi öngörerek iş planını oluşturmak dijital dünyada başarı sağlamanızı kolaylaştırır.

Kullanıcı Kazanmak

Kullanıcı Kazanma

Kullanıcılar web sitenize girdiklerinde ürünü kolayca anlayabilmeliler ve kullanabilmeliler. Kullanıcılara özellikle ilk adımlarda yardımcı olması için dokümantasyonunuz, özellikle videolar ile, güncel ve tam olmalıdır. Basit arayüz tasarımı ve en az çalışma ortamı gereksinimi ile ürünün ilk kullanımını olabildiğince kolaylaştırın.

Analiz

Website Analizi

Web site analizi, siteniz hakkında önemli bilgilere sahip olmanızı sağlayan iç ve dış SEO, içerik, site hızı gibi farklı analiz seçeneklerine sahip teknikler bütünüdür. SEO için detaylı analizler yapabileceğiniz popüler siteleri ve uygulamaları kullanmalısınız. Site analiz araçları sitenin performansıyla ilgili verileri toplamayı sağlar.

Siteler için Basit SEO Yöntemleri

BLOG

Site İçi SEO
Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak üzere yapılan site içi SEO çalışmalarının temelinde tüm arama motorları için geçerli olan 8 önemli kriter söz konusudur.

Site Dışı SEO
Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru sonuç sayfalarında konum avantajı elde etmek için yapılan optimizasyon çalışmalarının bir diğer ayağı da site dışı SEO uygulamalarıdır. Site dışı arama motoru optimizasyonu işlemlerinin temelinde marka görünürlüğü ve bilinirliğini artırmak üzere yapılan backlink (geri bağlantı), sosyal medya ve dijital PR çalışmaları önemli yer tutar.

SEO Etkinliği
SEO Çalışmalarının Etkinliği Nasıl Ölçülür?

Arama motoru optimizasyon çalışmalarının verimliliğini ölçmek için online olarak kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz seo analiz araçları bulunmaktadır. Ücretsiz SEO araçları arasında Google’ın Ads kullanıcıları için sunduğu Keyword Planner (anahtar kelime planlayıcısı), web site sahipleri ve yöneticileri için sunduğu Search Console ve Google Analytics başta gelir.

BİZİMLE İLETİŞİM KURUN

Adres Bilgilerimiz

Cumhuriyet Mah. Burakreis Cad. No: 4 Gebze/KOCAELİ

Telefon

0262 654 1583

E-Mail

gebzetml@hotmail.com

Konumumuz

Bu site eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Nisan 2021